Kitap ile Sohbet Liderliği Programı Atölyesi

Kitap ile Sohbet etkinliğimiz 2008 yılında başladı. Her yıl okulların öğretim dönemiyle başlarız, Oyuncak Müzesinde her Salı buluşuruz.  2018 yılında düşledim, düşlerimi anlattım ve #kitapilesohbet çoğalsın istedik hep birlikte.

Kitap ile Sohbet Liderliği 1.ekip ile başladık, ilk kez 7 kitapdaşımız ile çalıştık. İzmir, Kadıköy ve Ataşehir’de Kitap ile Sohbet başladı. Yeni  ekipler ile de çalışmalarımız sürüyor.

Kitap ile Sohbet Liderliği Yapmak, Kitap Kulübü Kurmak ve Yönetmek Atölye çalışmamız 5 günlük bir eğitim programı. Katılımcıların 10 farklı kitap hazırlığı ile devam ediyor. Online çalışmalarla süreç tamamlanıyor. 

Kitap ile Sohbet Liderliği Gelişim Programı ile büyümeye devam edeceğiz. Kitap ile Sohbet Lideri olmak isteyenler, kitaba gönül verenler ile çok özel bir eğitim yapıyoruz. 2008 yılından beri süren etkinliğin deneyimi ve 40 yılı aşkın mesleki birikimlerim ile oluşmuş bir eğitim.

Bibliyoterapi, yaratıcı okumak, biyografik okumak, eleştirel okumak teknikleri ile kitabı hayatımızda değere dönüştüren, #kitapilesohbet etkinliğinin uygulanmasını içeren bakış açılarını içeriyor.

“Öğret bildiğin kadar,

Olma hasis o kadar,

Sonunda öleceksin,

Bilgin kalsın yadigâr.”

Diyen Muazzez İlmiye Çığ’dan ilham aldım. Deneyim ve bilgilerimi paylaşıyorum. Kendi şehrinizde, semtinizde, şirketinizde, okulunuzda siz de Kitap ile Sohbet Liderliği yapmak ister misiniz?

Toplam 5 gün (2+3)

2 gün Süreçler Eğitimi

3 gün Grup Uygulaması

10 farklı kitap ile Kitap ile Sohbet Liderliği sunumu

Eğitim sonrası ve Kitap ile Sohbet etkinliği uygulamaları süresince takip, kitap seçimi, mekan keşfi, süreç iletişimi ile devam ediyoruz.