Biz “Kitap ile Sohbet” ediyor ve sizleri de davet ediyoruz…

Martı Kitap Kulübü’yüz biz.

Kitap ile Sohbet edeceğiz dedik ve başladık tam 12 yıl önce.

Kitap ile Sohbet, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun katıldığı bir paylaşımdır. Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği bir etkinliktir. Sadece kitap okunmaz bu etkinlikte kitaplarla yaşanır. Yasemin Sungur’un Martı Jonathan hayranlığı önce şirketi Gelişim Enstitüsü‘ne logo olan Martı Jonathan, kitap kulübü oluyor,  dergi oluyor, dükkan oluyor, oluyor da oluyor.

Her Salı, saat 10.30 toplanmaya başlıyoruz,  sosyal ve kültürel gündemi konuşarak başlıyoruz, 11.00’de ellerimizde kitaplarımız sohbetimiz devam ediyor, 13.00 de bitiriyoruz. 2.grubumuz ile 14.00’de buluşuyor ve 16.00’da bitiriyoruz.

Çok güzel bir ekip olduk, ortak noktalarımız çok, ancak birinci sırada kitaplar geliyor. Birlikte konser, müze, sinema, şehir ve doğa gezileri yapıyor, kitapların peşinden kitapların içindeki hikayelerin geçtiği yerlere gidiyoruz. Kitapların içinden kahramanların yerine geçiyoruz.

İstanbul Oyuncak Müzesindeyiz…

Biz kadınlar, çoğumuz aynı zamanda anne, çocuklar gibi şen, içindeki çocuğu besleyen herkes için hazırlanmış olağanüstü bir mekan olan oyuncak müzesinde hayatımıza değer katan, deneyim kazandıran, bizi her yönden geliştiren, harika vakit geçirmemizi sağlayan kitaplarımızı ağırlıyoruz. Çünkü bizim kitap ile sohbette kitap başrolde, ayda en az iki kitabı birlikte sohbete konuk ediyoruz. Ancak bizim kitap ile sohbete katılan arkadaşlarımız birer kitap kurdu çoğumuz ayda 3-5 kitap okuyor. Elbette ara sıra erkek katılımcılar da oluyor. Yani herkese açık kitap ile sohbet:) Ancak kaç yıl sürekli devam eden bir erkek katılımcımız var. Keşke onlar da çoğalsa…

“Kitap ile Sohbet, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun katıldığı bir paylaşımdır.” diye başlamış ve şöyle tanıtmıştık.

Amacımız; yaşama bir noktalı virgül koyup kitap ve hikâyesi hakkında hep birlikte konuşmak. Kitapları okur, etkilenir ve yaşamımıza katarız. Kitaplarla arkadaş olursak, hep birlikte okur ve sohbet edersek başta gençlerimiz olmak üzere kitap okumaya ilgiyi artırırız diye yola çıktık. Amacımız kitap ile sohbet etmek, kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak. Çünkü “kitap geliştirir”

Bir kitap okudum hayatım değişti diyen ne çok insan vardır, bunu hep hatırlayacağız, hatırlatacağız. Okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyıp, yerine geçip yaşamımıza yeni deneyimler katacağız. Yazarı tanıyacağız, kitabın geçtiği dönemi öğreneceğiz, bakış açısını anlayıp, hayatımızı oynamaya devam edeceğiz.

“Kitap ile Sohbet”e herkes katılabilir. Sohbete eşlik edecekler; demli çay, yanında simit ve çocukluğumuzun oyuncaklarının yüreğimizdeki sesleri ve kokusu.

Kitap ile sohbet herkesin katılımına açık, ancak bugün sadece her yaştan kadınların katıldığı bir etkinlik oldu. Ara sıra erkek okuyucular da katılıyor, ne yazık ki sürekli olmuyor. Yoksa eminim! erkekler daha az kitap okumuyorlardır, gelişime onlar da kadınlar kadar açıktır!

Sağ olsun ara sıra sevgili Sunay Akın katılıyor, her zaman sohbet ettiğimiz kitap ile ilgili söyleyecekleri oluyor, katılımcı sayımıza bakıp bizleri kutluyor, kitap seçimimize destek veriyor.

Ve biz her Salı Oyuncak Müzesindeyiz. Toplanıyoruz, bu hafta kendimizi iyi hissetmek ve geliştirmek için neler yaptık konuşuyoruz, ben günün açılış şiirini okuyorum, kitapla derin sohbet, altı çizilen satırları okuyup, kitabın bizimle yaptığı duygu ve bilgi alışverişini paylaşıyoruz, arada çay, kahve ve minik lezzetler, sohbete devam, kapanış şiirini okuyorum ve gelecek haftaya kadar veda ediyoruz.

Davetlisiniz

“Kitap ile Sohbet, kitabın baş konuk olduğu, her konuğun katıldığı bir paylaşımdır.”

Oyuncak Müzesinde “Kitap ile Sohbet” çocuklar için değil, yetişkinler, yani çocukların anneleri, babaları, teyzeleri, dayıları, halaları, amcaları, ablaları için ve elbette anneanne, babaanne ve dedeler de gelebilir. Kim bizimle olmak okuduğu kitapla ilgili duygularını paylaşmak istiyorsa bekliyoruz.

Katılmak, bilgi almak ve rezervasyon yapmak için lütfen arayın:

Yasemin Sungur Kitap ile Sohbet 0 216 449 65 94

İstanbul Oyuncak Müzesi 0 216 359 45 50 – 51

Zeynep Braggiotti   Kitap ile Sohbet İzmir 0 532 549 23 19

Pınar Alpay Kitap ile Sohbet Kadıköy 0 532 234 74 09

Zeliha Dağhan Kitap ile Sohbet Ataşehir 0533 293 40 50

Curcuna Partievi 0216 455 73 31 – 0 552 220 90 91

Burcu Okur Duransoy Kitap ile Sohbet Caddebostan 0 532 592 56 78

Yasemin Şahin Kitap ile Sohbet Bursa 0 532 743 82 43

Alev Türkkan Kitap ile Sohbet Büyükçekmece 0 530 547 14 77

Bir Yorum Yaz

WhatsApp chat