Zeynep ve Meral çok farklı karakterlerde iki arkadaştır. Zeynep güneş gözlüklerine bayılır, sürekli rengarenk gözlüklerle gezer. Her pazartesi rejime başlar ama asla devam ettiremez. Meral bilgisayar mühendisidir. Eşiyle birlikte ciddi bir trafik kazası geçirmiş, kaza sonucu hem eşini, hem de yürüme yeteneğini kaybetmiştir. Meral aynı zamanda iyi bir internet kullanıcısı ve hackerdır. Kırmadığı şifre, girmediği bilgisayar, banka hesabı yoktur.
Zıt kutuplarda yaşayan bu iki arkadaş dedektiflik bürosu kurarlar, adı ise Medcezir Dedektiflik bürosudur ve macera başlar. Eşinin ihaneti nedeniyle ondan ayrılmış olan Nilüfer; eski eşinin şüpheli gördüğü ölümünü soruşturmak için Medcezir Dedektiflik bürosunun kapısını çalar. Böylelikle üç kadının yolu şüpheli görülen bir ölümün etrafında kesişir.

 

Yazar Hakkında:

Gazeteci, yazar ve oyuncu kimliği ile tanınan Ayşe Erbulak, Altan Erbulak’ın kızıdır. 1957 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarını 16 yaşında iken kazanmış, ancak babasının gazetecilik mesleğine olan aşkı nedeni ile Ayşe Erbulak’ta Konservatuvardaki eğitimini yarıda bırakmıştır. İlk evliliğini 19 yaşında iken Rıza Külegeç ile yapmış bu evliliğinden Dağhan isminde oğlu dünyaya gelmiştir. Bu evliliği sonlandıktan sonra iş nedeniyle tanıştığı Willy Bang ile ikinci evliliğini yapmış ve evlendikten sonra Norveç’e yerleşmiş, 12 yıl Norveç de yaşamıştır. Norveç’te Üç Kadın Oyuncu aranıyor isimli bir ilan görmüş ve başvurmuş, kabul edilmiş ardından bir kabarede rol almış ayrıca ayrıca stand up gösterileri yapmıştır. Daha sonra eşinin vefat etmesi nedeniyle tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’ye dönüşünün ardından uzun süre stand up gösterileri yapmış, TRT ekranlarında Anne Çocuk isimli programı sunmuş ve 2011 yılında Pis Yedili adlı dizide rol almıştır. Bugüne kadar Hoştanlı Kalaylı Saray, Pis Yedili, Baba Bana Reyting Al ve Aşkın Halleri dizilerinde rol alan Ayşe Erbulak ayrıca Çok Şekerli Ölüm, Limoni Ölüm, Ödüllü Ölüm, Dokuz Oda Cinayetler ve Anne Bak Kim Geldi isimli kitapları yazmıştır.

Kitap ile Sohbet, İstanbul Oyuncak Müzesi, 6. Sezon

Kitap: Çok Şekerli Ölüm

Yazar: Ayşe Erbulak

Yayınevi: Lal Kitap

Baskı Yılı: 2012

Sayfa Sayısı: 264

Ülke: Türkiye

Tür: Polisiye Roman

 

 

Bir Yorum Yaz

WhatsApp chat